Historia

Orlęta Lwowskie to gromada zuchów działającą w Londynie od ponad 70-ciu lat. Jesteśmy gałęzią szczepu „Wola”, który działa na terenie Chiswick. Nasz szczep jest jeden z siedmiu w Londynie, a razem tworzymy Hufiec „Warszawa”. W kolei, nasz hufiec razem z innymi hufcami w Anglii i Walii tworzy „Chorągiew Harcerzy w Wielkiej Brytanii”, a ta chorągiew, razem z innymi z całego świata, tworzy „Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju”.

Nasza Gromada akceptuje do swych szeregów chłopców od 7-11 lat. Podczas roku, mamy co drugi tydzień zbiórkę w Sali przy kościele Św. Andrzeja Boboli lub w parku „Chiswick House and Grounds” przy polskiej szkoły sobotniej na Chiswick. W Sali, przychodzimy w mundurach i mamy różne zajęcia i zabawy. W parku, przychodzimy na zajęcia terenowe (przyjaźnienia się z naturą, zabawy ruchowe, itp.) lub sportowe.

Poza zbiórkami, nasza gromada co roku jedzie na Kolonie (czyli 14 dniowa wycieczka do Stanicy Harcerskiej w Fenton, Lincoln) to świetna okazja aby oderwać się od Londynu, od komputera, a najważniejsze, od rodziców!) Bierzemy także udział w imprezach kościelnych i mamy aktywną rolę w utrzymywaniu patriotycznych wartości.

W imieniu wszystkich zuchów oraz Wodzów Zuchów, serdecznie zapraszam tych którzy są zainteresowani życiem harcerskim.

Zuchy to wielka zabawa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: